my heaven of books

środa, 2 października 2013

C.J Daugherty - Dziedzictwo


Autor: C.J Daugherty
Tytuł: Dziedzictwo
Wydawnictwo: Otwarte
Liczba stron: 440
Moja ocena: 9/10
Zimne kalkulacje i porywy serca.
Wielka polityka i szkolne troski.

Drugi tom bestsellerowej sagi Wybrani zabierze Was ponownie do najbardziej ekskluzywnej szkoły w Wielkiej Brytanii i odkryje jej kolejne sekrety.

Czy Allie pozna wreszcie największą tajemnicę swojego życia i rozwiąże zagadkę Nocnej Szkoły? Kim jest tajemniczy szpieg działający w Akademii Cimmeria? Czy szkoła jest gotowa na kolejny atak Nathaniela?
 

"Wybrani" autorstwa C.J Daugherty to niekwestionowany czytelniczy hit tego roku. Wydaje mi się, że wręcz zapanował szał na ten tytuł. Ja także w maju tego roku zakupiłam pierwszą część serii i spotkanie z nią zdecydowanie mogę zaliczyć do udanych, z przyjemnością więc przyszło mi zapoznać się z jej kontynuacją, "Dziedzictwem".

Dla przypomnienia, w pierwszym tomie poznaliśmy zbuntowaną nastolatkę imieniem Allie Sheridan. Niepokorna dziewczyna na każdym kroku sprawiała problemy, więc rodzice postanawiają wysłać ją do ekskluzywnej szkoły dla najbogatszej młodzieży - Akademii Cimmeria. Pomimo dziwnych panujących tam zasad, główna bohaterka szybko zawiera nowe znajomości i zaczyna komfortowo czuć się  w nowym miejscu. Mury Cimmerii jednak skrywają wiele tajemnic, które nieubłaganie zaczynają wychodzić na jaw.

Allie po tragicznych wydarzeniach z pierwszej części wyjeżdża na wakacje do domu, jednak jej pobyt tam nie trwa długo, bowiem ktoś próbuje ją porwać. Szybko okazuje się, że najbezpieczniejszym wyjściem będzie powrót do Cimmerii, która dla bohaterki nie jest już taka, jak dawniej. Nie, od kiedy wie istnieniu Nocnej Szkoły i związuje się z Carterem Westem. Jest jeszcze Nathaniel, który dla władzy jest gotów posunąć się do wszystkiego. Jak dalej potoczą się losy naszych ulubionych postaci z Cimmerii?

Czytelnik od pierwszej strony zostaje wrzucony w wir akcji, która stopniowo zwalniała, tylko po to, aby przyśpieszyć jeszcze szybciej! W pierwszej części czułam niedosyt, bo niewiele zostało wyjaśnione, a teraz stwierdzam, że ten celowy zabieg ze strony autorki okazał się strzałem w dziesiątkę! Naturalnym odruchem człowieka jest chęć dowiedzenia się więcej, a to jeszcze bardziej wzmaga zainteresowanie. 

Autorka całkowicie mnie zaskoczyła i oczarowała swoją twórczością. Jej warsztat może nie należy do wybitnych, jest raczej typowy i często spotykany w "młodzieżówkach". Nie zmienia to faktu, że pomysł na fabułę C.J Daugherty zasługuje na uznanie. Miłą odmianą było czytanie czegoś, nie mając przy tym uporczywych myśli "przecież to już było"!

Średnio podoba mi się wątek trójkąta miłosnego w książkach. Raczej nie potrafi zaskoczyć i z góry można założyć, czego się spodziewać. W całej sadze "Wybranych" odkrywa istotną, a wręcz kluczową rolę, więc co nieco o nim napomknę. Zacznijmy od tego, że u C.J Daugherty pomysł ten okazał się żyłą złota. Autorka idealnie połączyła ze sobą ideę Nocnej Szkoły i miłosnych rozterek, przez co stworzyła coś wyjątkowego i zwyczajnego jednocześnie. Ostatecznie całość prezentuje się jako emocjonująca treść opakowana w świetnej szacie graficznej. Czy można chcieć czegoś więcej?

"Dziedzictwo" emanuje niesamowitym napięciem, jest pełne intryg i miłosnych uniesień. Autorka w tej części nie poskąpiła swoim czytelnikom porządnej dawki słodko-gorzkich emocji! To świetna kontynuacja, a wręcz wymarzona! Jeśli się wahacie, to rozwiewam Wasze wątpliwości, "Wybrani" są jak najbardziej warci poznania!

8 komentarzy:

 1. Jeśli tylko skuszę się na część pierwszą możliwe, że i za tę się zabiorę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę w końcu zdobyć obie części, bo nie może tak być, żebym nie znała tej serii:D

  OdpowiedzUsuń
 3. Boję się, że zawiodę się na tej serii...

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsza część ciągle przede mną, ale nie tracę nadziei, że przyjaciółka mi ją pożyczy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oba tomy jeszcze, przede mną , a Twoja recenzja napawa mnie optymizmem

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze z "Wybranymi" się nie zapoznałam, ale kiedyś na pewno to zrobię. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie miałam nawet okazji przeczytać części pierwszej, więc trochę poczekam aż zabiorę się za drugą. O ile pierwsza część mi się spodoba.
  Pozdrawiam!
  Ola.

  OdpowiedzUsuń
 8. Koniecznie rozejrzę się za Wybranymi ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń