my heaven of books

piątek, 18 października 2013

Zapowiedzi wydawnicze #2: PAŹDZIERNIK I LISTOPAD

Witajcie! Tym razem przygotowałam post z zapowiedziami książkowymi, mam nadzieję, że uda mi się przeczytać chociaż kilka z nich. :)
PAŹDZIERNIK:Autor: Mira Grant
Tytuł: Przegląd Końca Świata: Deadline
Wydawnictwo: SQN
Premiera: 23 październik
Żywa czy martwa, prawda nie odpoczywa.
Powstańcie, póki możecie
Po dramatycznych wydarzeniach ostatnich miesięcy Shaun Mason stał się wrakiem, zaledwie cieniem człowieka, jakim był kiedyś. Igranie ze śmiercią przestało być już tak zabawne, a życie straciło swój słodki, lekko zgniły smak.
Kiedy w drzwiach mieszkania Shauna pojawia się pewien naukowiec, który według ostatnich doniesień powinien być martwy, wszystko staje na głowie. Zwłaszcza że chwilę później wybucha kolejna epidemia. Przypadek?
Wiedza nieoczekiwanego gościa jest ekstremalnie niebezpieczna. Co więcej, to jedyna nadzieja na pokonanie potworności, która zagraża całemu życiu na Ziemi. Tym razem nie będzie to jednak powłóczący nogami umarlak, ale wciąż żywy spisek.
Shaun musi wyruszyć w drogę, by sprawdzić, jaka prawda objawi mu się na końcu jego shotguna.
DEADLINE to znakomita kontynuacja hitowego FEED, gdzie horror miesza się z humorem, a wszystko to opakowane jest w zgrabny thriller polityczny.Autor: Elizabeth Massie, Michael Hirst
Tytuł: Dynastia Tudorów: Bądź wola twoja
Wydawnictwo: Mira
Premiera: październik
Anna Boleyn zostaje stracona, a na północy kraju wybucha katolicka rebelia. Królewska armia daje powstańcom krwawą lekcję. Henryk nie spocznie, dopóki ostatni z przywódców nie zapłaci głową. Nowa królowa, piękna i pełna ciepła Jane Seymour przekonuje Henryka aby pojednał się z córkami, Elżbietą i Marią, a niedługo sama obdarza go wymarzonym synem. Jane jednak umiera wkrótce po porodzie. Zrozpaczony król zamyka się w odosobnieniu.

Polityczne intrygi rządzą dworem. Nieoczekiwanie pojawia się pretendent do tronu, a niezagojona od wielu lat rana zagraża życiu monarchy. W trosce o słabnąca pozycję Anglii i swoje interesy, Kanclerz Cromwell, gorący zwolennik Reformacji, przekonuje Henryka do ślubu z protestancką księżniczką, Anną Kliwijską. Nowy związek nie spełnia jednak oczekiwań króla i Henryk szuka powodu, by unieważnić małżeństwo. Cromwell musi znaleźć wyjście z sytuacji. Decyzja zostaje podjęta, gdy wzrok króla pada na piękną i młodą kokietkę, Katherine Howard.
 

Autor: George R.R Martin
Tytuł: Światło się mroczy
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Premiera: październik
Wezwany przez Gwen, swą dawną ukochaną, Dirk t Larien przekonuje się, że świat Worlorn, chluba światów zewnętrznych, bardzo się zmienił i jest teraz umierającą planetą. Worlorn podejmuje samotną wędrówkę przez mrok międzygwiezdnych otchłani. Dumni Kavalarowie władają swym światem zgodnie z opartym na przemocy kodeksem. Jednak ich brutalna cywilizacja zaczyna chylić się ku upadkowi…


Autor: Krzysztof Piskorski
Tytuł: Cienioryt
Wydawnictwo: Literackie
Premiera: 10 październik
Urok siedemnastowiecznych zaułków, nonszalancja oraz tempo opowieści spod znaku płaszcza i szpady Aleksandra Dumasa, tajemnice rodem z książek Arturo Pereza-Reverte oraz odrobina magii tak charakterystyczna dla literatury iberoamerykańskiej. Wszystko to składa się na "Cienioryt", nową powieść Krzysztofa Piskorskiego, jednego z najzdolniejszych twórców polskiej fantastyki.
W portowym mieście południa, Serivie, każdy cień jest oknem do groźnej i niezbadanej cieńprzestrzeni, w której tunele ryją adepci tajemnych sztuk. Sześciu grandów walczy o wpływy trucizną, zdradą i stalą, małoletni król z trudem trzyma się przy władzy, a inkwizycja rośnie w siłę.
Ale to wszystko sprawy, które trudno obserwować z okna małej izby przy ulicy Alaminho, gdzie mieszka Arahon Caranza Martenez Y’Grenata Y’Barratora, doświadczony nauczyciel szermierki. Arahon pragnie jedynie zapewnić bezpieczeństwo bliskim i odłożyć dość pieniędzy, by opuścić miasto. Przynajmniej do czasu, gdy w jego ręce wpada cienioryt – wypalony na szkle obraz przedstawiający tajemniczą postać…Autor: Agnieszka Lingas-Łoniewska
Tytuł: Obrońca nocy
Wydawnictwo: Novae Res
Premiera: 21 październik
Melisa, James i Nocny Łowca. Historia jak z komiksu o walce ze złem, walce z własnymi słabościami, demonami przeszłości i oczywiście o wielkiej miłości. Ona jedna, ich dwóch, Miasto Aniołów i zagrożenie, któremu niekiedy nie można się oprzeć. Obrońca nocy to sensacyjna opowieść o pyskatej dziennikarce, zarozumiałym potentacie mediowym i Nocnym Łowcy. Dobro walczy ze złem, ludzie ze swoimi pragnieniami, a Melisa Mallory z miłością do dwóch mężczyzn. Agnieszka Lingas-Łoniewska bawi się formą, zapraszając nas do nieco komiksowej opowieści z elementami fantasy, gdzie jednak zło i zagrożenie są realne, a uczucia gorące i buzujące od pożądania.
 LISTOPAD:Autor: Sylvia June Day
Tytuł: Rozkosze nocy
Wydawnictwo: MUZA S.A
Premiera: 6 listopada
 Sylvia Day wprowadza czytelników w świat fantastyczny tak niezwykły jak i erotyczny!

Bywają takie zmysłowe przyjemności, których można zaznać tylko w nocy… Przychodzi o Zmierzchu pomiędzy snem a rzeczywistością, aby spełnić jej tajemne pragnienia. Lyssa Bates nigdy nie doświadczyła takiej ekstazy, którą przyniósł jej mężczyzna o głębokich, przenikających duszę, niebieskich oczach, w których tkwi obietnica kuszącej bliskości i dekadenckich doznań. Ale ten nieznajomy, kochanek, nieśmiertelny uwodziciel jest tylko snem – fantomem z nocnych fantazji, który pewnego dnia materializuje się w drzwiach jej mieszkania.
Kapitan Aidan Cross wypełnia misję a namiętność, która trawi ich oboje, zarówna ich ciała jak i dusze, może mieć niebezpieczne konsekwencje w świecie snów… po obudzeniu zresztą też.


Autor: Samantha Shannon
Tytuł: Czas Żniw
Wydawnictwo: SQN
Premiera: 6 listopada

Rok 2059. Dziewiętnastoletnia Paige Mahoney pracuje w kryminalnym podziemiu Sajonu Londyn. Jej szefem jest Jaxon Hall, na którego zlecenie pozyskuje informacje, włamując się do ludzkich umysłów. Paige jest śniącym wędrowcem i w świecie, w którym przyszło jej żyć, zdradą jest już sam fakt, że oddycha.
Pewnego dnia jej życie zmienia się na zawsze. Na skutek fatalnego splotu okoliczności zostaje przetransportowana do Oksfordu – tajemniczej kolonii karnej, której istnienie od dwustu lat utrzymywane jest w sekrecie. Kontrolę nad nią sprawuje potężna, pochodząca z innego świata rasa Refaitów. Paige trafia pod protektorat tajemniczego Naczelnika – staje się on jej panem i trenerem, a zarazem jej naturalnym wrogiem. Jeśli Paige chce odzyskać wolność, musi poddać się zasadom panującym w miejscu, w którym została przeznaczona na śmierć.Autor: Jason Mott
Tytuł: Przywróceni
Wydawnictwo: Mira
Premiera: 20 listopada
Wyobraź sobie, że cały Twój świat staje na głowie… Jacob, jedyny syn Harolda i Lucille Hargrave`ów, zginął tragicznie w 1966 roku, w dniu swoich ósmych urodzin. Przez dziesiątki lat, które upłynęły od tamtej pory, osieroceni rodzice przeżywali zarówno smutki, jak i radości. Litościwy czas goił rany, aż w końcu ułożyli sobie jakoś życie. Biegło niezakłóconym rytmem aż do chwili, kiedy stanął przed nimi Jacob – ich syn z krwi i kości. Ten sam uroczy, bystry, ośmioletni chłopiec, którym kiedyś był. Na całym świecie ci, których kiedyś kochano, a którzy odeszli na zawsze, z niepojętych przyczyn powracają do życia. Nikt nie rozumie, jak to możliwe, i dlaczego tak się dzieje. Nikt też nie potrafi powiedzieć, czy to cud, czy zapowiedź końca. 

Widzicie coś dla siebie? Jakie tytuły najbardziej Was zainteresowały?

15 komentarzy:

 1. Narobiłaś mi ochoty! Mam tylko nadzieję, że uda mi się choć kilka z nich dostać w swoje łapki. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Obrońca nocy" i "Czas żniw" mogą być ciekawe :D

  OdpowiedzUsuń
 3. ,,Czasu żniw" jestem naprawdę bardzo ciekawa. Czuję, że przypadł by mi do gustu:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Koniecznie będę musiała nabyć Deadline.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Deadline" mam już zamówiony od kilku tygodni, teraz tylko (nie)cierpliwie czekam na dzień premiery i moment, kiedy książka trafi w moje ręce :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety nic, choć Deadline ciekawi. Nie czytałam jednak pierwszej części, więc nie sięgnę w najbliższym czasie. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja podobnie, najpierw muszę upolować pierwszą część:)

   Usuń
 7. O dziwo, nie znalazłam żadnej książki na która mnie zaciekawiła:)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Przywróceni" koniecznie muszę przeczytać! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetne propozycje, najbardziej przemawia do mnie "Cienioryt" :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo interesujące książki :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Pierwszą książke bym przeczytała, choc pierwsza jej część mnie męczyła, ale jestem ciekawa dalszego ciągu.

  OdpowiedzUsuń
 12. Najbardziej czekam na "Czas żniw" - jestem niesamowicie ciekawa tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetne propozycje na najbliższe tygodnie:). Muszę dorwać większość z nich!

  OdpowiedzUsuń
 14. "Deadline" na pewno przeczytam, a "Czas Żniw" już czytałam! Rewelacja :D

  OdpowiedzUsuń