my heaven of books

poniedziałek, 21 października 2013

Heather Graham - Niewidzialne


Autor: Heather Graham
Tytuł: Niewidzialne
Wydawnictwo: G+J
Liczba stron: 330
Moja ocena: 7/10
Od kilku miesięcy na terenie San Antonio nieuchwytny morderca porzuca zmasakrowane ciała kobiet. Wszystkie ofiary są młode, niektóre od dawna uznane za zaginione i niemal całkowicie zapomniane. Śledczy Logan Raintree nie zamierza siedzieć z założonymi rękami. Staje na czele elitarnej jednostki dochodzeniowej i jednocześnie wraca do aktywnego wykorzystania swojego niebywałego daru – umiejętności nawiązywania kontaktu ze zmarłymi. W grupie Logana jest agentka Kelsey O’Brien, która słynie z nadzwyczaj wyostrzonej intuicji i – pomimo delikatnej urody – zdumiewająco twardego charakteru. Niezwykłe umiejętności i instynkt prowadzą Logana i Kelsey do Alamo, a także do świeżo odrestaurowanego Longhorn Inn & Saloon, który w czasach swojej świetności przyciągał bohaterów Teksańskiej Rewolucji trunkami, wdziękami kobiet i rozgrywkami pokerowymi. Jeżeli duchy owych dawno poległych Teksańczyków rzeczywiście ukazują się mordowanym kobietom na krótko przed śmiercią, tylko Logan i Kelsey są w stanie wyjaśnić dlaczego. I tylko oni mogą powstrzymać zło, które czai się w najmroczniejszych i najstarszych zakątkach miasta, zanim kolejne niewinne kobiety dołączą do grona niespokojnych duchów, nawiedzających ulice San Antonio.

Heather Graham jest autorką bestsellerów New York Timesa i USA Today. W swoim dorobku artystycznym ma ponad 70 tytułów, jej powieści ukazują się na całym świecie i cieszą się dużym zainteresowaniem. Pierwszy raz zapoznałam się z twórczością tej pisarki przy "Instynkcie mordercy", usatysfakcjonowana sięgnęłam po kolejne jej dzieło, "Niewidzialne". Jesteście ciekawi, czy wywarło ono na mnie tak samo pozytywne wrażenie? W takim razie zapraszam do przeczytania mojej recenzji!

Najpierw kilka zdań o fabule. Akcja ma miejsce w barwnym i ciekawym mieście San Antonio w Teksasie. Początek wydarzeń przenosi czytelnika do wydarzeń z 1835 roku, kiedy to miejsce mają walki niepodległościowe. Poznajemy młodą i piękną Rose Langley, która zakochuje się w nieodpowiednim mężczyźnie i w efekcie niszczy całe swoje życie, na końcu ginąc tragiczną śmiercią. Zdarzenia te, jak się okazuje mają nadal ogromny wpływ na teraźniejszość, w której poznajemy całkiem nowych bohaterów z nietypowymi zdolnościami.

Logan Raintree jest jest miejscowym rangerem, a Kelsey O'Brien pełni funkcję szeryfa federalnego. Ścieżki tych dwojga przecinają się, gdy oboje mają zostać zaangażowani do grupy zrzeszającej osoby z parapsychologicznymi zdolnościami. Ich zadaniem jest rozwikłanie zagadki zaginięć młodych dziewczyn w okolicach legendarnego miasta. Czy im się to uda? Czy znajdzie się ktoś, kto za wszelką cenę będzie chciał ich powstrzymać?

Już od samego początku zostałam wciągnięta w wir wydarzeń. Tempo akcji nie pozwalało na nudę, nieraz zwalniało tylko po to, aby zaraz przybrać maksymalne obroty. To przepis na sukces! Dodatkowo ciekawie wyrysowany świat przez autorkę sprawia, iż czytelnik bez najmniejszych oporów chce w niego wniknąć, a przede wszystkim o nim czytać. Podobnie jak przy "Instynkcie mordercy" Heather Graham umiejętnie połączyła wątek parapsychologii z kryminałem, tworząc mieszankę, która w najmniejszym stopniu nie okazała się przerysowana czy nudna.

Podsumowując: Heather Graham jest pisarką, której twórczość z pewnością przypadnie osobom, które lubują się w niezobowiązujących i lekkich kryminałach, ze sprytnie wplątanym romansem. Ja takie książki lubię, więc czas spędzony przy tej lekturze z pewnością mogę zaliczyć do udanych!

CZYTAM FANTASTYKĘ, PARANORMAL ROMANCE. 

9 komentarzy:

 1. Zaciekawiłaś mnie tą recenzją. Autorki nie znam, ale za książką na pewno się rozejrzę!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również poddałam się recenzji, w sumie nigdy nie za dość kryminalnych zagadek z ciekawie rozwiniętą fabułą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już od jakiegoś czasu jestem ciekawa twórczości tej autorki, lecz jeszcze jakoś nie dotarłam do niej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy raz słyszę o autorce. Na razie nie jestem co do niej zachęcona, jednak pewnie natknę się na jakąś jej powieść. W końcu napisała ich 70 ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Również mam ochotę na przeczytanie tej książki :D

  OdpowiedzUsuń
 6. O rany, okładka całkiem niezła, brr... ;-) Ale treść do mnie nie przemawia, takich kryminałów niestety nie lubię.

  OdpowiedzUsuń
 7. O książce nie słyszałam, ale Twoja recenzja obudziła moją ciekawość. Poza tym okładka jest naprawdę zachęcająca. Mroczna i piękna jednocześnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkie podesłane przez Ciebie linki do recenzji zostały dodane do wyzwania "Czytam Fantastykę".
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Już jestem w połowie jej czytania, póki co bardzo mi się podoba!

  OdpowiedzUsuń