my heaven of books

piątek, 26 kwietnia 2013

HIGH FIVE: Ulubione seriale

HIGH FIVE! to nowa akcja, w związku z którą na blogu pojawiać się będą rankingi ulubionych, najlepszych, najbardziej interesujących, bądź najgorszych książek, filmów, gier, postaci, itp...
Dzięki temu zarówno czytelnicy mogą poznać bliżej blogerów, jak i blogerzy czytelników, jeśli ci będą chętni na podzielenie się swoimi przemyśleniami i opiniami. Informacje o akcji pod TYM adresem.

Kiedyś już był u mnie taki post, ale muszę przyznać, iż był trochę nieskładny, więc postanowiłam, że napiszę go od nowa. Starałam się wybrać czołówkę najulubieńszych seriali, nie było to jednak łatwe. :)

1. Pamiętniki Wampirów
Cóż, serial, niewątpliwie przechodzi teraz gorsze chwile, brak mu niestety tego klimatu, który tak bardzo mi się na początku spodobał. Jednak wciąż jest to mój absolutny numer jeden! Dzięki książkom, na których oparty jest serial wciągnęłam się w świat literatury. Zaczęłam go oglądać od samego początku, a pilotażowego odcinka wyczekiwałam niecierpliwie. Mam do niego wielki sentyment i zawsze będę go mieć. Team Damon!

2. Chirurdzy
Tutaj nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. ;) Tego serialu po prostu nie da się nie lubić, ileż razy doprowadził mnie on do wzruszenia, były również oczywiście i dobre momenty, które doprowadzały mnie do wybuchów niekontrolowanego śmiechu. Potwierdzam teorię fanów Grey's Anatomy: ten serial niesamowicie wciąga!

3. Supernatural
Na początku niemal mnie przerażał, bowiem pierwszym sezonom nie brak było dreszczyku emocji. Niestety, ale ostatnio jest coraz gorzej, z obecnego sezonu udało mi się obejrzeć tylko trzy odcinki, jednak postaram się to nadrobić... Kiedyś. Mimo wszystko zawszę będę mieć do niego sentyment!

4. Gra o tron
Chyba tutaj również nie trzeba nic nikomu wyjaśniać. Trzeci sezon jest absolutnie niesamowity i zdecydowanie na wyższym poziomie niż poprzedni. Pozostaje mi jedynie zabrać się w końcu za książki!

5. Jak poznałem waszą matkę
Mówcie co chcecie, ale... pokochałam piątkę przyjaciół z ich zabawnymi perypetiami. Jest multum komediowych seriali, ale żadnego nie darzę tak wielką sympatią jak HIMYM.

6. Czysta krew
Uwielbiam ten serial za specyficzny, a wręcz groteskowy charakter i klimat! Serię książek również darzę wielką sympatią, bowiem czyta się je niezwykle szybko i przyjemnie. Z serialem jest podobnie, pochłania się epizod po epizodzie! Wyczekuję ze zniecierpliwieniem szóstego sezonu!

To są zdecydowanie seriale z mojej czołówki. Oglądam ich znacznie więcej, ale jak na teraz niech wystarczy ta szóstka. :)

Dobranoc i życzę wszystkim przyjemnego weekendu!


9 komentarzy:

 1. Mam za sobą dwa sezony "Pamiętników Wampirów", zaczęłam również trzeci, ale coś mnie od niego odciągnęło i jakoś nie potrafię powrócić. Jednak muszę nadrobić zaległości. ;-) Oglądam za to "Grę o tron", a "Jak poznałem waszą matkę" znam i lubię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Znam wszystkie seriale, ale żaden nie jest moim ulubionym:) a w Pamiętnikach wampirów to już tak wymyślają, że ręce opadają :p

  OdpowiedzUsuń
 3. Pamientniki wampirów, choc nie lubie wampirów kiedys oglądałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Grę o tron" uwielbiam, a "Pamiętniki Wampirów" już nie oglądam, bo z odcinka na odcinek serial jest coraz gorszy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. PW są genialne - również Team Damon^^ Na drugim miejscu dalabym to samo - jestem na 7 sezonie i wciąż mi się GA nie nudzi :) Supernatural gdzieś jestem na 3 sezonie i mi się nie chce oglądać, ale również mi się nie chce dalej... A Grę o Tron bym pooglądała, ale cóż, komputer mi się buntuje i nie chce wspólpracować :(

  OdpowiedzUsuń
 6. ja właściwie nie oglądam serialów, więc się nie wypowiadam :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgadzam się z supernatural, chociaż jestem do tyłu o 3 sezony :) uwielbiam przygody tych dwóch wspaniałych braci :)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Pamiętniki" bardzo lubię, choć zastanawiam się co u jasnej anielki brali scenarzyści pisząc wątek z ciążą Hayley (!). Niestety, masz rację, klimat początkowo był lepszy, ale mimo wszystko... DAMON <3
  "Supernatural" zaczęłam oglądać dopiero niedawno, jestem w drugim sezonie dopiero, ale ten serial jest świetny^^

  OdpowiedzUsuń