my heaven of books

wtorek, 6 sierpnia 2013

(93). Tara Hudson - Pomiędzy


Autor: Tara Hudson
Tytuł: Pomiędzy
Wydawnictwo: Jaguar
Liczba stron: 344
Moja ocena: 8/10
Śmierć nas nie rozłączy…

Unosząc się w wodach ciemnej rzeki, Amelia jest świadoma tylko jednego – tego, że nie żyje. Nie wie, kim była przed śmiercią, nie wie, dlaczego i w jaki sposób umarła. Skazana na wieczne dryfowanie w bezczasie, zamknięta w pułapce, Amelia jest tylko szeptem w mroku, cichym, nieszczęśliwym cieniem dziewczyny, którą kiedyś, być może, była.

Nagle wszystko się zmienia.

Jako duch, Amelia nie może pomóc chłopakowi, który tonie w bezdennej rzece. Może tylko życzyć mu szczęścia. A jednak, w krótkiej chwili porozumienia, która nigdy nie powinna nastąpić, dzieje się coś dziwnego i Joshua nie umiera.

Kim jest Amelia? Kto skazał ją na śmierć? Zafascynowany cieniem chłopak angażuje się bez pamięci w dziwny związek, żyjąc nadzieją na to, że któregoś dnia wspólnie z Amelią rozwikła jej zagadkę. Chwile szczęścia są krótkie, przyszłość zaś niemożliwa… Zły duch imieniem Eli chce za wszelką cenę wciągnąć zmarłą dziewczynę z powrotem w otchłań. Tym razem na zawsze.
Amelia wie o sobie niewiele. Ma osiemnaście lat, ciemne włosy, białą sukienkę i... nie żyje. Tyle, że po śmierci nie zaznała żadnego ukojenia, zamiast tego błąka się po miasteczku, ciągle powracając do mostu, z którego zginęła. Jest duchem, całkowicie niewidzialnym i obojętnym dla przechodzących wokół niej ludzi, jej samotna egzystencja zmienia się diametralnie, gdy poznaje Josha. W dosyć niecodziennej sytuacji, bowiem chłopak miał wypadek samochodowy i nieomal nie zginął w tym samym miejscu, co Amelia.

Od chwili poznania Joshuy samotność Amelii stopniowo znika, a ona sama zaczyna czerpać radość z przebywania z drugim człowiekiem. Dawniej jej życie przed śmiercią było jedną wielką niewiadomą, ale dzięki chłopakowi wspomnienia zaczynają wracać. To, kim była, co lubiła robić, te wydarzenia stopniowo doprowadzają do odkrycia zagadki, którą jest tajemnicza śmierć Amelii.

Polubiłam styl pisania Tary Hudson już od pierwszych stron. Fakt, nie był zbyt wyszukany, ale równocześnie był ciekawy, przystępny, łatwy, czyli idealny w książkach z gatunku paranormal romance.
Główna bohaterka "Pomiędzy", Amelia wypadła raczej przeciętnie. Autorka nie popisała się w kreacji tej postaci. Na szczęście Josh wiele nadrabia za sprawą swojego rodzinnego "dziedzictwa"

Czegoś mi jednak w "Pomiędzy" zabrakło. Mam wrażenie, iż Tara Hudson nie do końca wykorzystała potencjał swojej ciekawie nakreślonej historii. Czułam niedosyt związany z najmroczniejszą postacią w tej książce - Elim. Jego wątek został wyjaśniony i pokrótce przybliżony, jednak uważam, że można byłoby poprowadzić go w ciekawszym kierunku. Odniosłam wrażenie, jakby autorka pokusiła się w swojej opowieści na łatwiejsze rozwiązanie. Eliemu zabrakło głębi, czegoś, co uczyniłoby go takim, a nie innym, a tak Tara Hudson zamknęła go w dosyć prostym schemacie.

"Pomiędzy" czytało mi się po prostu idealnie. Pióro autorki w połączeniu z ciekawą historią stworzyło idealny ciepły klimat, dzięki czemu lektura ta idealnie nadaje się na leniwe wieczory. Akcja jest wartka, nie ma miejsca na nudę, przez co książki tej nie da się odłożyć aż do ostatniej strony! 
"Godziny mogą ciągnąć się niczym lata, kiedy się na coś czeka niecierpliwie. Zwłaszcza na coś, czego się jednocześnie pragnie i bardzo obawia."

17 komentarzy:

 1. "Pomiędzy" czytałam dawno temu, ale pamiętam, że spodobało mi się trochę mniej niż Tobie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam jakiś czas temu i bardzo mi się ona spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi też Pomiędzy strasznie, ale to strasznie się podobało. Gdzieś na moim poprzednim blogu jest recenzja :) Ciekawe czy Jaguar wyda drugą część?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Pomiędzy" miało swoją premierę dosyć dawno, więc jest to wątpliwe. :( Jednakże bardzo bym chciała!

   Usuń
 4. Do książki przekonana nie jestem, ale tak okładka jest cudowna :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam ta książkę w planach już od dawna, ale nigdzie nie mogę jej znaleźć :(
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Rzadko czytuję ten gatunek, ale ta książka przypadła mi do gustu. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Idealna książka dla mnie, muszę się za nią rozejrzeć. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przeczytam :) Lubię książki o takiej tematyce. Jak ja Ci zazdroszczę szaty graficznej bloga. Sama robiłaś? :) Livresland.blogspot.com :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szablon html pobrałam gotowy, napis na nagłówku loga, tło i cała reszta są moje. Dziękuję!:)

   Usuń
 9. Nie wiem, czy się zapoznam, piszesz o jej pozytywach, ale nie do końca mnie one przekonują. Nie wiem.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja na razie sobie ją odpuszczę. No chyba, że sama trafi w moje łapki. xD
  P.S. Nominowałam Cię do The Versatile Blogger Award i nowej zabawy "NIEnawidzę". :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Na mnie aż takiego wrażenia nie zrobiła, ale nie była taka zła :)

  OdpowiedzUsuń
 12. muszę kiedyś sięgnąć po tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Wypożyczyłam to kiedyś, ale prędko znudziła mnie opisana w tej książce historia i odłożyłam ją na półkę.

  OdpowiedzUsuń
 14. Przyznam, że chętnie bym przeczytał tę książkę, ale na siłę nie będę jej szukać. Może kiedyś mnie najdzie na tego typu historię, wtedy będę mieć na uwadze "Pomiędzy" :)

  OdpowiedzUsuń