my heaven of books

niedziela, 27 stycznia 2013

(16). Keri Arthur - Niebezpieczna rozgrywka


   
 
Autor: Keri Arthur
Tytuł: Niebezpieczna rozgrywka
Wydawnictwo: Erica
Liczba stron: 408
Moja ocena: 7/10

Gdy niebezpieczeństwo i przyjemność zaczynają iść w parze, łatwo stać się ostatecznym przedmiotem pożądania…

W podziemnym półświatku Melbourne istnieją nocne kluby, które zaspokajają wszelkie fantazje i pragnienia swoich bywalców. Jednak dla Riley Jenson jeden z nich stał się przedmiotem obsesji. Riley, rzadkie połączenie wampira i wilkołaka, nie przyszła szukać w nim spełnienia swoich fantazji, lecz po to, żeby dopaść nieznanego mordercę, który wykorzystuje to modne miejsce spotkań jako swój teren łowiecki.

Riley od razu znajduje jedyną przepustkę, która jest w stanie zaprowadzić ją do doskonale strzeżonego klubu: Jin – barman o boskim ciele, który może dać jej klucz do zdemaskowania zabójcy niepodobnego do żadnego, z którym dotychczas miał okazję zmierzyć się Departament. Prześladowana przez byłego współpracownika, który zszedł na złą drogę i nieustannie rozpraszana przez swojego eks-kochanka, Riley zagłębia się z Jinem w świat rozkoszy. Gdy niebezpieczeństwo i przyjemność zaczynają iść w parze, szokująca tajemnica wychodzi powoli na światło dzienne – Riley staje się ostatecznym przedmiotem pożądania…


Serię o Riley Jenson, pół wampirzycy, pół wilkołaka (skłaniającą się raczej ku temu drugiemu) pokochałam już od pierwszej części, a to już jest część czwarta i nie mogę uwierzyć, że tak szybko to zleciało, bo "Niebezpieczną rozgrywkę" pochłonęłam tak błyskawicznie jak jej poprzedniczki. 
 „Nie proś o rzeczy, których wcale nie chcesz - odparł ochrypłym głosem. - Bo może się okazać, że je dostaniesz.”
Keri Arthur stworzyła bardziej nietypową kombinację, moją ulubioną. Główna bohaterka jest odważna, pyskata i zadziorna. Wydaje się, że niczego się nie boi. Nic bardziej mylnego! Riley wraz ze swoim bratem bliźniakiem Rhoanem pracują jako Strażnicy dla Departamentu. Warto dodać, że Riley wcale Straźnikiem zostać nigdy nie chciała, bowiem pragnie znalezienia swojej bratniej duszy i posiadania dzieci, jak się okazuje jej unikalne DNA okazuje się w tej sytuacji wielkim utrudnieniem.
W tej części poznajemy niebezpiecznego barmana Jina, który od razu przyciąga niestroniącą od seksu Riley (cóż, a do tego zbliżająca się pełnia wcale nie ułatwia dziewczynie zadania). Nie może zabraknąć poprzednich bohaterów: Quinna, który został gdzieś zepchnięty na bok na rzecz Kellena.
"Niebezpieczna rozgrywka" to przyjemna lektura na wieczór. Lekka i wciągająca w świat wampirów i demonów. Nie odstaje poziomem od swoich poprzednich części, dlatego zasłużenie otrzymuje ode mnie 7.

Wyzwania, w których recenzja bierze udział: PARANORMAL ROMANCE.

2 komentarze:

  1. biorąc pod uwagę wszystkie pozytywne recenzje tej serii, mam od jakiegoś czasu ochotę na pierwszy tom :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nigdy nie słyszałam o tej serii, ale może warto przeczytać :)

    OdpowiedzUsuń