my heaven of books

czwartek, 1 stycznia 2015

Zapowiedzi na pierwszą połowę stycznia

14 STYCZNIA

WYDAWNICTWO FEERIA/FEERIA YOUNG:
Rebecca Donovan - "Oddychając z trudem" (kontynuacja "Powodu by oddychać", recenzja tutaj)
Emma przetrwała dramatyczną noc w domu swojej ciotki, ale niewiele z niej pamięta. Obudziła się w szpitalnym łóżku, w koszmarnym stanie. Odbył się proces sądowy, w którym na szczęście nie musiała uczestniczyć. Teraz Carol nie może już zrobić jej nic złego, ale wysoką ceną za to jest utrata kontaktu z Laylą i Jackiem. Emma wróciła do szkoły i na boisko, i stara się po prostu prowadzić zwyczajne życie nastolatki, z wierną Sarą i oddanym Evanem u boku. Nie jest to jednak łatwe – wciąż budzi się zlana potem po koszmarnych snach, a na ulicach prześladują ciekawskie spojrzenia. Gdy decyduje się zamieszkać ze swoją matką, sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje. Tak trudno oddychać, gdy trzeba radzić sobie z tak silnymi emocjami…
Drugi tom niezwykle popularnej serii „Oddechy”, budzącej u czytelniczek niezwykle
silne emocje.
A.J Betts - "Zac & Mia"
17-letni Zac jest chory na raka. W zasadzie mieszka w szpitalu i z pełnym rezygnacji optymizmem znosi wszystkie niewygody takiego życia. Coś się zmienia, gdy do pokoju
obok wprowadza się Mia – zadziorna, wściekła na cały świat fanka Lady Gagi. Bardzo wiele ich dzieli – w prawdziwym świecie pewnie nigdy by się nie spotkali. Tu jednak obowiązują inne reguły, więc ich relacja, rozpoczęta stuknięciem w ścianę,
staje się coraz silniejsza. Pobyt w szpitalu wymaga odwagi, ale żeby z niego wyjść, potrzeba jej jeszcze więcej. Czy Zac i Mia spotkają się poza szpitalem – i już razem pozostaną?
Bardzo emocjonalna, pełna humoru, realna opowieść o relacji dwojga nastolatków w obliczu groźnej choroby.
Książka porównywana do bestsellera „Gwiazd naszych wina” Johna Greena.
WYDAWNICTWO FILIA:
Magdalena Witkiewicz - "Pierwsza na liście"
Historia przyjaźni, która po latach rodzi się na nowo, miłości, która wybucha gwałtownie i niespodziewanie…
Opowieść o trudnych wyborach, które mogą podarować komuś życie, o przebaczeniu i zrozumieniu oraz o wielkiej nadziei i sile kobiet. Czy najbliższej przyjaciółce potrafiłabyś wybaczyć wszystko? Mimo tego, że zabrała Tobie to, co kochałaś najbardziej? A gdyby jej wybór okazał się błędem? A gdyby jej dni były policzone? Ina myślała, że przeszłość zostawiła daleko za sobą. Teraz jej życie przebiegało tak, jak sobie tego życzyła. Czasem zapraszała do niego mężczyzn, ale tylko na chwilę. Patrycja w każdej chwili mogła wszystko stracić. Los postawił przed nią najtrudniejsze z zadań. Jak w ciągu kilku tygodni nauczyć ukochane córki jak żyć? Karola musiała wziąć sprawy w swoje ręce.
Wyruszyła w podróż aby odnaleźć pierwszą na liście.
Odnalazła. Ale wraz z nią wróciły bolesne wspomnienia.
Mimo niezagojonych ran, dawnych zdrad, i upływającego czasu, przyjaźń powróciła. Powróciła z wielką mocą, która kruszy góry, sprawia, że niemożliwe staje się możliwe.
Kolejny raz Magdalena Witkiewicz ukazała wielką siłę zwyczajnych kobiet. Bo ona jest w nas, musimy ją tylko w sobie odkryć i wszystko stanie się możliwe.
WYDAWNICTWO MAG:
Cassandra Clare, Sarah Rees Brennan, Maureen Johnson - "Kroniki Bane'a"
http://bookgeek.pl/wp-content/uploads/2014/12/kroniki-Bane.jpgNajnowsza książka Cassandry Clare ze świata Nocnych Łowców.
Zbiór opowiadań jak nigdy przedtem przybliża wielbicielom „Darów Anioła” i „Diabelskich Maszyn” postać czarownika Magnusa Bane’a, którego uwodzicielska osobowość, ekstrawagancki styl i cięty dowcip oczarowały fanów bestsellerowych cykli.
Widzicie coś, co Was zainteresowało?

11 komentarzy:

 1. Nie wyobrażam sobie pominięcia drugiego tomu trylogii "Oddechy"!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie wiem, czy w styczniu coś kupię, prawdopodobnie nie, bo mam mnóstwo rzeczy na ten miesiąc do zrobienia, a stosik już "zrobiłam" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Kroniki Bane'a" - muszę to przeczytać!!! Czekam aż tylko będzie dostępne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Koniecznie muszę w końcu poznać "Powód by oddychać". "Zac&Mia" też bardzo ciekawie się zapowiada, a jako, że uwielbiam i Diabelskie Maszyny i Dary Anioła, to z wielką chęcią poznam także i "Kroniki Bane'a". :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mogę się doczekać za drugi tom oddechów i zaca i mię;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja czekam na "Oddychając z trudem". ''Pierwszą na liście'' oraz ''Zac&Mia'' już przeczytałam i polecam.

  OdpowiedzUsuń
 7. "Zac & Mia" i "pierwsza na liście" już za mną - gorąco polecam obie! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kilka pozycji mnie ciekawi. Z tego, co zauważyłam to książki wydawane są z coraz brzydszymi okładkami...

  OdpowiedzUsuń
 9. Czekam na "Kroniki Bane'a", a "Zac i Mia" mnie zainteresował opis

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja na pewno przeczytam "Zac & Mia" oraz "Oddychając z trudem".

  OdpowiedzUsuń