my heaven of books

wtorek, 6 sierpnia 2019

Claire Contreras - "Nie ma światła w ciemności"

Autor: Claire Contreras
Tytuł: Nie ma światła w ciemności
Wydawnictwo:  Kobiece
Liczba stron: 280
Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Główną protagonistką książki "Nie ma światła w ciemności" jest dwudziestopięcioletnia Blake. Dziewczyna całe życie zmaga się z dręczącymi ją koszmarami. Ciężko jest się jej pozbyć ciężkiego bagażu, trauma po śmierci rodziców jest zbyt silna i Blake nie potrafi sobie z nią poradzić. Nocne koszmary wytrącają ją z codziennej równowagi, rozbudzają stare wspomnienia, powodują rodzenie się coraz to nowszych pytań. Pomimo tego, że bohaterka jest dorosła, nie może zapomnieć o demonach z przeszłości. Ma ona jednak wsparcie w swojej rodzinie zastępczej.
Pewnego dnia zdarza się coś, co sprawia, że Blake będzie w końcu musiała stawić czoła swojej przeszłości. Będzie miała wsparcie swoich przyjaciół, a także Cole'a, który okazuje się być powoli kimś więcej...

"Nie ma światła w ciemności" to książka z subtelną i ładną okładką, a także równie interesującym opisem z tyłu okładki. Do tego mnóstwo pochlebnych recenzji na temat tej powieści sprawia, że ciężko przejść obok niej obojętnie. Sięgając po tą historię wiedziałam, że to nie będzie tylko zwyczajny romans, ale także zawarte zostaną elementy thrillera. Nie zawiodłam się. To bardzo dobre połączenie. Claire Contreras umiejętnie i stopniowo buduje napięcie, stwarza aurę tajemniczości wokół wydarzeń z przeszłości zarówno Blake, jak i Cole'a. Przez to przez całą lekturę ciężko się czytelnikowi oderwać od czytania, a w połączeniu z małą objętością książki, czytanie idzie w naprawdę błyskawicznym tempie! 

Dużą zaletą "Nie ma światła w ciemności" są bohaterowie z krwi i kości. Polubiłam chyba wszystkich, a przynajmniej nie znalazłam żadnego irytującego, a to nie zdarza się często. Każdy bohater zmaga się z różnymi problemami, ale wzajemnie mogą liczyć na swoje wsparcie. Łączy ich naprawdę godna pozazdroszczenia przyjaźń. Każdy z nich pochodzi z innej rodziny, rozbitej w jakiś sposób, ale stworzyli oni swoją własną, pokazując czytelnikowi, że więzy krwi nie są najważniejsze. Autorka pokazuje, że każdy może stworzyć swoją własną "patchworkową" rodzinę.

"Nie ma światła w ciemności" to zdecydowanie nie jest typowy romans opowiadający o zmaganiach dziewczyny z trudną przeszłością. Nie ma też tutaj przesłodzonej do granic wytrzymałości miłości, wszystko zostało ukazane przez Claire Contreras bardzo realnie, bez zbędnego słodzenia. To czyni tą książkę idealną nawet dla osób, które nie lubią romansów. To intrygujące połączenie dwóch gatunków, romansu i thrillera sprawia, że jest to historia, która z pewnością przypadnie wielu osobom do gustu. Znajdzie się tutaj trochę zagadki, trochę romansu, a także szczypta mroku. Polecam!
Moja ocena: 7/10

Za książkę serdecznie dziękuję księgarni Tania Książka! Powieść tą możecie znaleźć w kategorii książki dla kobiet

Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

4 komentarze:

  1. Ciekawe połączenie gatunkowe oraz interesujące kreacje bohaterów, zachęcają do lektury książki. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Brzmi ciekawie, a tym ciekawiej, że ja jestem taką osobą, która nie lubi romansów i cieszę się, że w takim razie to książka idealna dla mnie :D Szczypta mroku też brzmi fajnie, tak samo jak Ci bohaterowie z krwi i kości. Zapisze sobie tytuł książki i przy odrobinie szczęścia może znajdę dla niej chwilę wolnego czasu :)

    OdpowiedzUsuń