my heaven of books

środa, 14 sierpnia 2019

Belle Aurora - "Słodkie szaleństwo"

Autor: Belle Aurora
Tytuł: Słodkie szaleństwo
Wydawnictwo: NieZwykłe
Liczba stron: 400
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Premiera: 7 sierpnia 2019

"Słodkie szaleństwo" to trzeci, a zarazem ostatni tom poczytnej serii Friend-Zoned autorstwa Belle Aurory. To cykl pełen humoru i pozytywnych emocji. Poprzednie części bardzo przypadły mi do gustu, dlatego z niecierpliwością, a zarazem ciekawością przystąpiłam do lektury ostatniego tomu. Pierwszy tom "Friend-Zoned" opowiadał o Tinie i Niko, drugi o Nat i "Duchu" , a trzeci, zarazem ostatni opowiada historię Maxa oraz Heleny. 

Helena Kovac jest ambitną i ciężko pracującą na swój sukces kobietą. Po skończeniu studiów fizjoterapeutycznych rzuciła się ona w wir pracoholizmu, skupiając się jedynie na swojej przyszłości i pracy. Jej życie miłosne praktycznie nie istnieje, bowiem odsuwa ona wszelkie miłosne sprawy na bok.  Helena nie ma po prostu czasu na miłość. Pewnego dnia kobieta otrzymuje świetną propozycję pracy, dzięki której przeprowadza się do Nowego Jorku.
Max Leokov nie ma za sobą łatwych doświadczeń. A na na domiar tego już raz był zakochany i ten związek nie skończył się szczęśliwie. Właśnie przez wzgląd na ten związek ma on problemy z zaufaniem kobietom. Ponadto na pierwszym miejscu zawsze stawia swoją córeczkę, która jest jego oczkiem w głowie. Zawsze stawia ją na pierwszym miejscu.
Przypadkiem Helena i Max spotykają się w Nowym Jorku. Bardzo szybko okazuje się, że pomiędzy tych obojgiem pojawia się wzajemna nić zrozumienia i silne przyciąganie. Czy oboje będą potrafili pokonać wszelkie przeciwności losu, aby w końcu zaznać szczęścia?

Uwielbiam cykl Friend-Zoned. To niezwykle lekkie do czytania, humorystyczne i przepełnione ciepłem historie. Zawsze po ich lekturze jestem pełna pozytywnego nastawienia i samych dobrych emocji. Te opowieści pokazują, że nawet po najgorszej burzy w końcu wychodzi słońce. Przyznam jednak szczerze, że pomimo tego, że ta książka jest dobra, to jednak poprzednie części bardziej mi się podobały i zdecydowanie bardziej mnie wciągnęły. "Słodkie szaleństwo" nie było po prostu tak zabawne jak jego poprzedniczki. Pomijając ten aspekt, lektura była bardzo przyjemna, polubiłam bohaterów tego tomu, Max'a oraz Helenę. Cieszy mnie też fakt, że autorka poruszyła wątki postaci z innych części, dzięki czemu czytelnik na bieżąco może wiedzieć co u nich słychać.

"Słodkie szaleństwo" pokazuje siłę miłości, rodziny i przyjaźni. Autorka z powodzeniem pokazuje, że więzy krwi nie są najważniejsze. Więzi ukazane pomiędzy wszystkimi bohaterami są naprawdę urocze i świetne, nastrajają pozytywnymi emocjami i ciepłem. Wszyscy bohaterowie mogą liczyć wzajemnie na swoją pomoc i wsparcie. Belle Aurora pokazuje także jak warto czasem się zatrzymać, nie skupiać jedynie na pracy, ale także na miłości. Sukces i ambicja są ważne, ale nie najważniejsze. Ważne jest, aby otaczać się bliskimi ludźmi, na których pomocną dłoń zawsze można liczyć. 

"Słodkie szaleństwo" to bardzo dobre zwieńczenie trylogii. Seria Friend-Zoned posiada wszystkie elementy książek idealnych na wakacje, czyli ciekawych bohaterów i fabułę, dużo humoru i ciepła. Belle Aurora porusza uniwersalne tematy i problemy, dzięki którym czytelnik może się z powodzeniem wczuć w sytuacje, które spotykają bohaterów. To idealne lekkie powieści do odstresowania się po ciężkim dniu. Serdecznie polecam!
Moja ocena: 7/10

5 komentarzy:

 1. Nie czytałam wczesniejszych czesci

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się, bardzo dobra historia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem czemu ale jakoś nie ciągnie mnie do takich książek chociaż opis spoko.

  ZAPRASZAM NA MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam sporo o tej serii. Za jakiś czas chciałabym po nią sięgnąć. :)

  OdpowiedzUsuń