my heaven of books

wtorek, 21 maja 2019

Belle Aurora - "Miłość po sąsiedzku"Autor: Belle Aurora
Tytuł: Miłość po sąsiedzku. Seria Friend-Zoned #tom 2
Wydawnictwo: NieZwykłe
Liczba stron: 345
Gatunek: romans, literatura obyczajowa

PREMIERA: 15 MAJ 2019r.

Asher "Duch" Collins oraz Natalie Kovac spędzili ze sobą namiętną noc. Pomimo tego, że oboje nie potrafią o sobie zapomnieć i łączy ich niesamowita chemia, postanawiają zostawić to za sobą. Pewnego dnia jednak ich ścieżki ponownie się krzyżują, okazuje się bowiem, że zostają sąsiadami. Oprócz więc ciągłego spotykania się w gronie wspólnych znajomych, będą musieli widywać się także na klatce schodowej. A ewidentnie tych dwoje łączy coś więcej... To, co ich łączy to nie tylko trudne doświadczenia, ale także bardzo podobne, uparte charaktery. Wspólne sąsiedztwo sprawia, że nie będą mogli się już unikać, a ich scysje będą prowadzić nie tylko do zabawnych sytuacji, ale również do tych poważniejszych.

"Miłość po sąsiedzku" to drugi tom serii Friend-Zoned autorstwa Belle Aurory. W poprzedniej części czytelnik miał okazję poznać losy Tiny i Nika, natomiast w tym tomie pisarka skupia się na Natalie "Nat" Kovac oraz Asherze "Duchu" Collinsie. Seria Friend-Zoned absolutnie skradła moje serce prequelem, dlatego wiedziałam, że po prostu muszę sięgnąć po kontynuację. Cykl Belle Aurory jest przepełniony ciepłem i humorem, ponadto wzbudza pozytywne emocje, wzrusza i napawa po prostu taką świetną, pozytywną energią skłaniającą czytelnika do działania. Co tu dużo mówić- pisarka zachwyca stworzoną przez siebie serią. Belle Aurora ma dar do tworzenia ciekawej fabuły i wartkiej akcji, ponieważ ma bardzo lekki oraz przystępny warsztat pisarski. Te wszystkie cechy razem wzięte sprawiły, że wprost nie mogłam oderwać się od lektury, czytałam dosłownie z wypiekami na twarzy, pochłaniając stronę za stroną.

Naprawdę rzadko sięgam po romanse i powieści obyczajowe, jednak gdy już to robię, to upewniam się, że będą to naprawdę dobre książki nie tylko z interesującą fabułą, ale także takie, które charakteryzuje dobry kunszt pisarski. Nie lubię tracić czasu na czytanie niewypałów i tym samym zmuszania się do lektury - a czasem tak bywa, bo zawsze kończę powieści, które zaczęłam czytać. Seria Friend-Zoned jednak jest warta uwagi naprawdę każdej czytelniczki, nawet tych opornych, które twierdzą, że romanse są nie dla nich. Przy tym cyklu spokojnie można się zrelaksować po ciężkim dniu, pozwolić sobie wniknąć w świat wykreowany przez pisarkę, śmiać się, wzruszać i cieszyć razem z ulubionymi bohaterami.

Kolejną zaletą "Miłości po sąsiedzku" jest bardzo dobra kreacja bohaterów. Są oni prawdziwi, sympatyczni, ale ciężko doświadczeni przez życie. Nat oraz "Duch" już w poprzedniej części bardzo mnie zaciekawili. Nat za swój niewyparzony język, natomiast Duch za swoją tajemniczość. Każdy protagonista w tej książce ma swoje indywidualne cechy charakteru, które czynią go unikalnym. Każda postać czymś się wyróżnia, nie jest bezbarwnym tłem dla Nat oraz Asher'a. Uwielbiam czytać książki, w których mogę utożsamić się w jakiś sposób z bohaterami, pozwala mi to lepiej wniknąć w czytaną historię. Gdy skończyłam lekturę "Miłości po sąsiedzku" było mi wręcz smutno, że tak szybko dotarłam do końca.

"Miłość po sąsiedzku" to nawet lepsza kontynuacja, niż się spodziewałam. Zdecydowanie poważniejsza niż prequel ze względu na to, że dotyka zgoła innych tematów niż pierwszy tom. Nadal jednak charakteryzują ją te same cechy, czyli dynamizm, bohaterowie, humor niezwykle wciągająca fabuła. Sięgając po serię Friend-Zoned trochę spodziewałam się sztampowej i romantycznej historii, jednak otrzymałam znacznie więcej. Opowieści tworzone przez Bellę Aurorę są realne, wzbudzają emocje i zaciekawienie. To nie są zwyczajne i oklepane powieści romantyczne. To są historie z bohaterami z krwi i kości. W czytanie tej serii nie sposób się nie zaangażować i razem z postaciami nie przeżywać każdej chwili. Zdecydowanie polecam!
P.S Nie mogę doczekać się trzeciej części, będzie o Maksie i Helenie!

Moja ocena: 9/10

5 komentarzy:

 1. Fajnie, że kontynuacja jest jeszcze lepsza. To nie jest zbyt powszechne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że jest to seria idealna do zabrania ze sobą na wakacje. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam książki tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Może się skuszę na pierwszy tom w wakacje, jak mnie najdzie na coś lekkiego :)

  OdpowiedzUsuń