my heaven of books

piątek, 10 maja 2019

Belle Aurora - "Friend-Zoned"

Autor: Belle Aurora
Tytuł: Friend-Zoned, tom #1
Wydawnictwo: NieZwykłe
Liczba stron: 399
Gatunek: literatura obyczajowa i romans


Valentina Tomic i Nikolai Leokov to główni bohaterowie książki "Friend-Zoned". Oboje nie mieli łatwego życia, mają oni za sobą wiele trudnych doświadczeń. Ścieżki ich obojga krzyżują się całkowicie przypadkiem. Tina prowadzi sklep z odzieżą i pewnego dnia, koło klubu znajdującego się na przeciwko jej lokalu zauważa posępnego mężczyznę. Kobieta bezinteresownie postanawia sprawić, żeby tajemniczy mężczyzna się uśmiechnął. Valentina nie przypuszczała, że tak prosty gest jak cukierek sprawi, że połączy ich przyjaźń, a może i coś więcej...

"Friend-Zoned" to ciekawa, wciągająca i lekka historia do poczytania na dwa wieczory. Belle Aurora stworzyła urzekającą opowieść o dwójce ciężko doświadczonych przez życie ludzi, których niespodziewanie zaczyna coś łączyć, Bardzo mi się w tej powieści spodobał fakt, że szybko się ją czyta, jest pełna humoru, a bohaterowie są bardzo realni i łatwo sobie wyobrazić ich w prawdziwym świecie. Uwielbiam takie książki, które potrafię w przeczytać w jeden lub dwa wieczory, a ich lektura nie sprawia mi żadnych trudności. W czasie czytania "Friend-Zoned" czułam wręcz jakbym "sunęła" po kartkach, tak lekki jest warsztat pisarski Belli Aurory. Pisarka sprawnie porusza się w tematyce uczuć, potrafi bardzo dobrze je opisać, tak, aby także wywołać emocje u czytelnika. Czy Valentinie i Nikolai'owi pomimo piętna bólu, które w sobie noszą, uda się przezwyciężyć złe doświadczenia? Tego dowiecie się jedynie sięgając po "Friend-Zoned".

"Friend-Zoned" to początek nowej trylogii Belle Aurory, serii przepełnionej ciepłem i pozytywnymi emocjami. W pierwszym tomie czytelnik miał okazję poznać historię Tiny i Nika, natomiast w kolejnych częściach czekają inni bohaterowie. Początkowo myślałam, że ta książka to pojedyncza powieść, jednak później dowiedziałam się, że to cały cykl i kolejny tom wychodzi już niebawem pod tytułem "Miłość po sąsiedzku". Jeżeli szukacie lekkiej i wciągającej książki, która pochłonie Was na dwa wieczory, a jednocześnie wywoła uśmiech na Waszych twarzach, to serdecznie polecam!
Moja ocena: 7/10

9 komentarzy:

 1. Na raze nie planuje rozpoczynać nowych serii, ale zapamiętam na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię pierwszy tom i już nie mogę doczekać się kontynuacji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedy tylko uporam się z zaległościami czytelniczymi, które mam obecnie, planuję rozpocząć tę serię. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Lato to u mnie czas na lekkie powieści zabarwione romansem, zapisze więc sobie na nadchodzące ciepłe miesiące :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sporo osób zachwycało się tym tytułem. Jestem go ciekawa i sama muszę po niego sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Faktycznie książka jest wciągająca i czyta się ją niezwykle szybko. Ukończyłam ją usatysfakcjonowana i na pewno sięgnę po kolejne powieści autorki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czyli to coś dla mnie, bo ja lubię od czasu do czasu właśnie takie historie, przy których mogę po prostu odpocząć są ciepłe i dają przez to pozytywną energię ...

  OdpowiedzUsuń