my heaven of books

niedziela, 10 marca 2013

(34). Karol Leopold Cetlin - Świadomy sen, czyli jak podświadomość kształtuje Twoje życie


 
Autor: Karol Leopold Cetlin
 Tytuł: Świadomy sen, czyli jak podświadomość kształtuje Twoje życie  
Wydawnictwo:
Studio Astropsychologii
 Liczba stron: 168  
Moja ocena: 7/10


Śpimy jedną trzecią część życia. Zatem, stulatek może przespać nawet ponad 30 lat!

Kiedy śnimy świadomie i planujemy swoje sny, możemy wieść życie dłuższe i lepszej jakości. Jak to zrobić? Trzeba zacząć od ich zapamiętywania i zapisywania w specjalnym dzienniku. Prowadzenie takich zapisków to krok pierwszy, kolejne to kontrolowanie i programowanie snu o upragnionej tematyce. Autor przekonuje nas, że to niezmiernie łatwe – nawet dla opornego ucznia. Jego zdaniem, świadomy sen ma w sobie coś z nauki jazdy na rowerze. Jeżeli raz nauczysz się tego, to już zawsze będziesz pamiętał jak to robić i będziesz mógł wracać do tego za każdym razem, gdy tylko zechcesz.

Zalet świadomych snów jest wiele: możesz rozwiązać dręczące Cię problemy, wyzwolić się z chorób, możesz ćwiczyć przemówienia, pokonać swój strach do jakiejkolwiek rzeczy a także przełamać swoje fobie. Jeżeli np. jesteś sportowcem, to w czasie świadomych snów możesz odbywać treningi. To wpływa na Ciebie w realnym świecie, przez co osiągasz lepsze rezultaty.
Nie trać nocy, wyśnij swoje marzenia!
 

Podobno każdy z nas miał chociaż raz w swoim życiu styczność ze świadomym snem. Jedni z nas idealnie o tym wiedzieli, a wręcz do tego dążyli, inni nawet nie zdawali sobie sprawy z tego, że go przeżyli i później zapomnieli. Małymi krokami jednak możemy nauczyć się tej niesamowitej i magicznej umiejętności, dzięki której wszystko, co niemożliwe może okazać się łatwe do osiągnięcia!
"W snach mają początek nasze możliwości." William Shakespeare
Odkąd pamiętam temat świadomego snu interesował i fascynował mnie od zawsze. Brakowało mi jednak poradnika typu "krok po kroku", dzięki któremu mogłabym się rozwinąć w tej kwestii. Karol Leopold Cetlin w swojej książce "Świadomy sen, czyli jak podświadomość kształtuje Twoje życie" opisał jasno i przejrzyście metody osiągnięcia świadomego snu, w sposób, który wejdzie do głowy nawet najbardziej opornemu uczniowi. Jego język jest prosty, nieskomplikowany, dzięki czemu daje to wrażenie "sunięcia" przez książkę. Autor zrozumiale opisuje metody nie tylko świadomego snu, ale też samego ich zapamiętywania, a także radzenia sobie z postaciami rodem z horrorów! Dodatkowo na końcu poradnika mamy sześć interesujących bonusów na temat podróży astralnej, a nawet seksu! Na uwagę zasługuje również piękna szata graficzna: dopracowana okładka i ozdobne czcionki, których użyto w każdym rozdziale.
"Świadomy sen nie jest wyłącznie miejscem, gdzie możesz się bawić i robić wszystko, co Ci się podoba - co zdołasz sobie wyobrazić. Jest to także miejsce, gdzie możesz wyleczyć swój umysł oraz ciało."
Jest to moja pierwsza przygoda z takim gatunkiem, więc nie mogę tej książki porównać do żadnej innej. Mogę jednak stwierdzić, że czytałam ją z przyjemnością, jest to lekka lektura na jeden wieczór. Dla takiego nowicjusza jak ja okazała się wielką skarbnicą wiedzy, a instrukcje w niej zawarte już zaczęłam stosować. Pozostało mi tylko czekanie na pierwsze efekty! Serdecznie polecam.

4 komentarze:

 1. Świadomy sen niestety nie dla mnie, kiedyś próbowałam wielu metod, jednak jeżeli już mi się udało, od razu budziłam się z radości, że w końcu mi wyszło. :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam tą pozycje i mnie sen świadomy nie doświadczył.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam, bardzo mi się podobało, nawet raz udało mi się przejść fazę rozpoznania, że śnię!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mimo, że omijam w większości takie pozycje to po tę z chęcią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń