my heaven of books

poniedziałek, 4 lutego 2013

(22). Josephine Angelini - Spętani przez bogów

  
 
Autor: Josephine Angelini
Tytuł: Spętani przez bogów
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 400
Moja ocena: 10/10

Ich przeznaczeniem jest odwieczna nienawiść.
Ich pragnieniem – wieczna miłość…
Czy miłość zdoła przezwyciężyć przeznaczenie?
Helena Hamilton przez całe swoje szesnastoletnie życie czuła się inna, choć nie chciała tego okazywać. A teraz zaczyna dręczyć ją sen... Powraca co noc. Helena wędruje przez jałową pustynię. Rano budzi się cała w pyle i krwi. A w dzień widzi trzy płaczące kobiety w bieli...
A potem w liceum zjawia się Lucas, najpiękniejszy chłopak, jakiego spotkała. Wzbudza w niej, tak nieśmiałej i łagodnej,szaleńczą nienawiść. Dlaczego pierwszego dnia Helena próbuje zabić go na oczach całej szkoły?

Wkrótce Lucas odkrywa przed nią, że oboje mają odegrać rolę w tragedii napisanej przez los tysiące lat temu i zsyłanej na świat przez greckie boginie zemsty
 Co stanie się z ich miłością?"Spętani przez bogów" jest książką autorstwa Josephine Angelini, którą od daty wydania zapragnęłam mieć. Piękna, klimatyczna i przede wszystkim trafiona okładka zrobiła swoje, ale to opis tak naprawdę mnie zachęcił. Greckie boginie zemsty? Nie powiem, byłam bardzo zaintrygowana i ani trochę się nie rozczarowałam.
 „Myślisz, że jesteś niepopularna? Nie minęła godzina odkąd wylądowałem na wyspie, i już zdążyłem usłyszeć o pięknej, doskonałej, wręcz niebiańskiej Helenie Hamilton. Wiesz, że tak właśnie nazywają cię chłopcy? Niebiańska Helena?”
Główną bohaterką jest Helena Hamilton, na pozór zwyczajna dziewczyna uczęszczająca do szkoły średniej. Ma ambitną przyjaciółkę japonkę Claire Aoki, która jest jednym z wielu plusów tej książki. Helena ze względu na swój nieprzeciętny wzrost i urodę nazywana jest dziwadłem, a więc za wszelką cenę stara się ukrywać swoje wdzięki. Wychowuje ją tylko jej ojciec Jerry, który prowadzi mały sklep, a pomaga mu przy tym Kate, z którą główna bohaterka jest bardzo zżyta. A więc co się podziało z matką Heleny? Dlaczego ją zostawiła? To tylko jedne z wielu pytań, które nasuwają się podczas czytania, a zostają wyjaśnione później. Nastolatka ma po swojej rodzicielce tylko jedną pamiątkę, a jest nią naszyjnik. Wydaje się więc, że dziewczyna wiedzie zwyczajne życie, aż do pewnego dnia, gdy do Nantucket wprowadza się liczna rodzina Delosów. Helena od samego początku jest zirytowana faktem, że wszyscy o nich mówią, chociaż nawet ich nie zna. Wtedy też zaczynają się jej sny, w których wyrusza w jałową krainę, a kiedy wraca ma brudne stopy i prześcieradło, a co najważniejsze: nie potrafi tego wyjaśnić. Z licznej rodziny to Lucas Delos wywołuje w niej największą nienawiść. Dlaczego? Tego możecie się przekonać czytając "Spętani przez bogów".
 „Nic nie trwa wiecznie i nic nie jest absolutne. Znajdziemy sposób.”
"Spętani przez bogów" mogę zaliczyć do swoich ulubionych serii. Czytało mi się ją przyjemne, język był prosty, a opisy nieprzesadzone. Kilka razy nawet nieźle się uśmiałam. Autorce mogę jednie pogratulować świetnego pomysłu, bo nawiązanie do "Illiady" okazało się strzałem w dziesiątkę. Wiem, że niektórym ciężko uwierzyć, że paranormal romance mogą wywoływać rozmaite uczucia w czytelniku, ale ta książka właśnie to ze mną zrobiła. Po skończeniu jej wciąż się zastanawiałam jak ostatecznie się wszystko ułoży. "Spętani przez bogów" polecam wszystkim, a nie tylko fanom paranormal romance.

Wyzwania, w których recenzja bierze udział:
CZYTAM FANTASTYKĘ, PARANORMAL ROMANCE.

11 komentarzy:

 1. Dawno nie czytałam jakiegoś paranormal romance ;) A ta książka zapowiada się ciekawie, moje klimaty więc będę się za nią rozglądać :) Zwłaszcza po takiej zachęcającej recenzji i Twojej wysokiej ocenie :) Ciekawy blog, będę odwiedzać, pozdrawiam serdecznie i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O! Mitologia <3
  Muszę przeczytać. Mam nadzieję, że będzie równie dobra, jak książki Ricka Riordana ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdy byłam ostatnio w księgarni ta książka wpadła mi w oko. Zastanawiałam się, czy kupić ją czy "Hadesa". W końcu wybrałam kontynuację "Blasku", ale z równą chęcią przeczytałabym "Spętanych przez bogów" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za podesłanie linku.
  Recenzja została dodana do wyzwania.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo chcę przeczytać tę książkę, ale jakoś nie mogę się zabrać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo chciałabym przeczytać tą książkę, ale muszę ją na razie zdobyć, jeżeli mi się uda do jak najszybciej zabiorę się za czytanie :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Już dłuższy czas szukam tej książki. Mam nadzieję, że uda mi się w końcu ją dopaść i przeczytać, bo ocena naprawdę zachęcająca:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Po opisie stwierdziłam, że książka nie dla mnie, ale twoja recenzja mnie przekonała :) będę się za nią rozglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Recenzja ciekawa zapewne jak znajde ją w bibliotece to po nią sięgne jednak pewnie nie będe jej szukać z szczerym zawzięciem.

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam tę serię i też szykuję recenzję! :) W ogóle widzę, że czytałaś też cykl Cynthii Hand, więc śmiało polecam również Gwen Hayes: "Strąceni" i drugą część :)

  OdpowiedzUsuń