my heaven of books

piątek, 25 kwietnia 2014

Agnieszka Krakowiak-Kondracka - Jajko z niespodzianką

Jajko z niespodzianką - Agnieszka Krakowiak-KondrackaAutor: Agnieszka Krakowiak-Kondracka
Tytuł:Jajko z niespodzianką
Wydawnictwo: Literackie
Liczba stron: 296
Moja ocena: 7/10
 
"Jajko z niespodzianką" to dosyć nietypowy tytuł, prawda? Jednak jaki trafny! O tym przekonuje się główna bohaterka, Ada. Niegdyś żądna przygód podróżniczka z wieloma marzeniami, a obecnie samotna matka. Kobieta, dla której całym światem jest jej trzyletnia córeczka, Julka. Dziewczynka  z powodu nie w pełni sprawnej rączki jest ciągle narażana na szykany ze strony rówieśników, więc jej mama postanawia posłać ją do elitarnego przedszkola. A pociąga to za sobą wiele ciekawych zdarzeń...

Pierwsza niespodzianka pojawia się bardzo szybko. Nowym szefem Ady okazuje się ojciec jednego z przedszkolaków, na którym - delikatnie mówiąc - nie wywarła ona zbyt dobrego pierwszego wrażenia. Na drugą niespodziankę także nie trzeba czekać długo (na szczęście!) powraca bowiem mąż i ojciec Julki, mężczyzna, który niegdyś porzucił główną bohaterkę, gdy ta najbardziej go potrzebowała. Jak poradzi sobie Ada w nowej, pełnej zawirowań i uczuciowych rozterek rzeczywistości?

"Jajko z niespodzianką" to nie tylko niezwykle staranna i udana oprawa graficzna, to także równie ciekawa i pasjonująca treść. Co dziwnego - ja wcale nie gustuję w tego typu powieściach, a mimo to tę książkę pochłonęłam w naprawdę zastraszającym tempie. Na ten fakt złożyło się kilka czynników, które w swojej recenzji postaram się przybliżyć osobom, które mają jakiekolwiek obiekcje względem tego dzieła Po pierwsze: są one całkowicie niepotrzebne!

Agnieszkę Krakowiak-Kondracką dużo osób może kojarzyć za sprawą wykonywanego przez nią zawodu. Jest ona bowiem scenarzystką m.in takich seriali jak: "Samo życie" czy "Na dobre i na złe". Muszę przyznać, że autorka sprawdziła się świetnie w roli pisarki i bez żadnych wątpliwości mogę powiedzieć, iż jest to jedna z lepszych książek polskich autorów, jakie kiedykolwiek przeczytałam. Agnieszka Krakowiak-Kondracka ma interesujący warsztat pisarski, który jest jednocześnie subtelny i absorbujący. Krótkie rozdziały, lekki styl pisania, akcja mknąca w zastraszająco szybkim tempie i ciekawi bohaterowie - to wszystko razem wzięte sprawia, iż oderwanie się od lektury stanowi nie lada wyzwanie!

"Jajko z niespodzianką" to świetny wstęp do Serii z fasonem, która ukazuje się nakładem Wydawnictwa Literackiego. To zabawna, wciągająca i pełna ciepła opowieść. Polecam!

6 komentarzy:

 1. Czuję się zachęcona, być moze przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ochotę na tę książkę :) Mam nadzieję, że uda mi się ją gdzieś zdobyć. Piękna okładka i ciekawa treść zdecydowanie zachęcają. A fakt, że autorka jest scenarzystką - wiadome jest, że książka będzie świetna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja, w przeciwieństwie do Ciebie, uwielbiam takie książki i z wielką chęcią przeczytałabym :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam już trochę o tej książki i myślę, że za jakiś czas po nią sięgnę, jak tylko uwolnię półki od nieprzeczytanych jeszcze książek.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałam pojęcia, że ta powieść jest tak ciekawa

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam takie książki. Chętnie się z nią bliżej zapoznam ;)

  OdpowiedzUsuń