my heaven of books

wtorek, 24 czerwca 2014

Yvette Żółtkowska-Darska - MESSI. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem


Messi, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem - Yvette Żółtowska-Darska
Autor: Yvette Żółtkowska-Darska
Tytuł: Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 185
Moja ocena: 7/10
Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby o legendarnym piłkarzu, jakim jest Lionel Messi. Nie trzeba nawet być fanem piłki nożnej, bo to nazwisko po prostu się słyszy. Sama biografia Messiego jest nie tylko bardzo ciekawa, ale także i inspirująca. Lea już jako dziecko cechowała fascynacja do piłki nożnej, która rosła wraz z jego wiekiem. To niezwykle zdeterminowany i skromny chłopiec, którego historia ukazuje, że wszystko jest możliwe, jeśli pragnie się tego wystarczająco mocno.

"Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem" to, nie da się ukryć, nieco inna propozycja wydawnicza o tym piłkarzu, niż te, które ukazały się dotychczas. Ta książka jest napisana bardzo lekkim i przystępnym językiem, przez co dla dzieci będzie niezwykle przyjemna w odbiorze, co nie znaczy, że starszym czytelnikom nie przypadnie do gustu. Warsztat pisarski autorki jest elastyczny i pomysłowy, przez co odniosłam wrażenie prawie jakbym "płynęła" po stronach. Tę powieść naprawdę czyta się w błyskawicznym tempie! Biografia Lionela Messiego jest podzielona na pięć części, z czego każda ukazuje ewolucję i poszczególne etapy kariery piłkarza. Od trudnych początków, aż do stania się prawdziwym mistrzem.

Yvette Żółtkowskiej-Darskiej udało się stworzyć naprawdę interesującą biografię. Przede wszystkim nie składa się ona z samych suchych faktów i informacji, bowiem autorka wzbogaciła ją o dialogi i rozmaite ciekawostki o kraju, z którego pochodzi Leo - Argentyny. Dodatkowo W "Messim..." aż się roi od pięknych zdjęć, przedstawiających nie tylko piłkarza, ale także jego przyjaciół i rodzinę. Czytelnik ma okazję zobaczyć na fotografiach małego Messiego, ale także i np. jego kolegów z klubów.

Na uwagę zasługuje też udana szata graficzna tej lektury. Nie tylko na zewnątrz jest kolorowa, barwna i przykuwająca wzrok, ale także i w środku. Teraz i młodsi czytelnicy też będą mieli okazję zapoznać się z historię Lionela Messiego, bo dotychczasowe biografie były raczej skierowane do doroślejszych odbiorców.

"Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem" to nie jest zwyczajna biografia. Ta pozycja nie nudzi, a ciekawi, pozwala młodszym fanom na wzbogacenie swojej wiedzy o najlepszym piłkarzu świata - Leo Messim. Jak głosi napis na początku książki: "Miejcie swoją pasję. Podążajcie za nią. Uwierzcie w siebie i nigdy się nie poddawajcie. Jak uczy nas historia Leo, nie ma rzeczy niemożliwych." Polecam!

8 komentarzy:

 1. Piłka nożna raczej nie leży w kręgach moich zainteresowań, ale to może być ciekawa publikacja, gdyż nie zawiera suchych informacji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka nie dla mnie, prędzej mojego taty bo jest jego fanem
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie Inna
  http://happy1forever.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

 3. Niestety nie czytam takich książek. Z czegoś w końcu trzeba umieć zrezygnować.
  Zajrzyj do mnie. Nowa książka Jessiki Brody :)
  http://monweg.blog.onet.pl/2014/06/25/nowa-ksiazka-jessiki-brody-trailer/

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka mnie w ogóle nie interesuje, piłka nożna i piłkarze to nie tematy dla mnie, więc nie sięgnę po nią.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wpasowałaś sie z czytaniem w okres sportowy, mnie piłka nożna średnio kręci, odpuszczam.

  Pozdrawiam,

  OdpowiedzUsuń
 6. Tym razem nie mam nawet komu polecić tej książki, gdyż w kręgu mojej rodziny i najbliższych znajomych nikt nie interesuje się piłką nożną ani piłkarzami, dlatego spasuje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chociaż raczej to nie jest książka, którą chętnie przeczytam to samą postać znam i muszę powiedzieć, że nawet solidnie mu wczoraj kibicowałam ;d

  OdpowiedzUsuń
 8. Leo jest jednym z moich ulubionych piłkarzy, ale chyba jednak po książkę nie sięgnę..

  OdpowiedzUsuń