my heaven of books

piątek, 13 czerwca 2014

Heather Graham - Zło

Zło - Heather Graham

Autor: Heather Graham
Tytuł: Zło
Wydawnictwo: Burda Książki
Liczba stron: 302
Moja ocena: 7/10
 
"Zło z przeszłości
żyje w teraźniejszości..."

Heather Graham to uznawana pisarka, autorka bestsellerów "New York Timesa" i "USA Today". W jej dorobku artystycznym znajduje się ponad 70 książek, m.in "Rajska pokusa", "Mordercze grono", "Instynkt mordercy" czy "Niewidzialne". Jej powieści ukazują się na całym świecie i zostały wyróżnione wieloma nagrodami. Ja miałam okazję przeczytać dwa ostatnie tytuły i całkowicie urzekło mnie nie tylko pióro Heather Graham, ale także to, jak umiejętnie balansuje ona na granicy kryminału i fantastyki. Takie połączenie jest dla niej unikalne, do tej pory nie spotkałam tego w żadnym kryminale. "Zło" to kolejne jej dzieło, po które sięgnęłam. Jesteście ciekawi, czy i tym razem nie zostałam zawiedziona?

Akcja tej powieści dzieje się w Hollywood. Poznajemy Eddiego Archera, właściciela studia filmowego, a zarazem mistrza od efektów specjalnych. W budynku, gdzie mieści się studio można znaleźć ogrom rekwizytów pochodzących z czarnych filmów. Niektóre wyglądają mniej lub bardziej realne. To tam zostaje zabita młoda dziewczyna z aspiracjami na aktorkę, Jenny.

O zabójstwo Jenny zostaje oskarżony Alistair Archer, syn Eddiego. Policja jest przekonana, iż to on jest winny, no bo kto inny mógłby to być? Nie ma żadnych dowodów na to, że mógłby zrobić to ktoś inny. Prawda jednak jest bardziej przerażająca, jednak Alistairowi wierzy tylko nieliczna grupka jego przyjaciół. Mężczyzna twierdzi, iż na jego oczach morderstwo młodej kobiety zostało popełnione przez kapłana z filmu "Sam Stone i dziwaczny przypadek Muzeum Egipskiego". Zrozpaczony ojciec za wszelką cenę chce dowieść niewinności swojego syna, a będzie mu w tym pomagać Madison Darvil, zaufana pracownica oraz Ekipa Łowców, na którą składają się osoby o wyjątkowych zdolnościach. Czy uda im się oczyścić dobre imię Alistaira?

Typowo już dla Heather Graham, od razu zostałam wrzucona w wir wydarzeń. Nie musiałam monotonnie siedzieć i czytać, myśląc o tym, kiedy w końcu zacznie się coś dziać. Już w prologu rozpoczyna się właściwa akcja, a wraz z kolejnymi rozdziałami czytelnik nie odłoży książki, aż do samego końca! Dynamiczne tempo akcji to jeden z plusów tej powieści, ale nie jedyny. Pisarka ta ma naprawdę talent do konstruowania fabuły i generalnie do tworzenia kryminałów. Nie tak łatwo jest odgadnąć, kto ma coś na sumieniu, szczególnie w pełnym blichtru i pieniędzy hollywoodzkim świecie. Nie wiadomo, kto jest tym złym, a kto jest warty zaufania. Pióro Heather Graham jest lekkie i ciekawe, nie nuży, nie kłuje po oczach swoją prostotą. Jest w sam raz, nawet dla osób, które nie przeżyły jeszcze swojej przygody z kryminałem.

"Zło" ani trochę mnie nie rozczarowało. Heather Graham nie raz udało się mnie zaskoczyć, a gdy tylko zaczęłam czytać, wiedziałam, że nie odłożę tej powieści aż do ostatniej strony. Uwielbiam książki, przy których cały świat zewnętrzny wydaje się nie mieć znaczenia. A czy jest coś lepszego, niż zagłębienie się w lekturę dobrego kryminału? Polecam!

WYZWANIA: CZYTAM FANTASTYKĘ 2014.

10 komentarzy:

 1. Na pewno przeczytam. Uwielbiam Heather Graham. Teraz czytam a właściwie kończę " Rajską pokusę ".

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tej autorki i żałuję! To musi być świetna książka, na pewno kiedyś ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawiłaś mnie, chętnie sięgnę po tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z chęcią przeczytam, połączenie fantastyki i kryminału, zapowiada sie ciekawie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tego połączeń gatunkowych zbytnio nie lubię.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam jeszcze żadnej książki tej autorki, lecz ciekawi mnie jej twórczość, więc będę musiała się skusić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam wcześniej o tej książce i pomimo zachęcającej recenzji nie wiem czy się na nią skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z autorką styczności nie miałam, jednak po Twojej recenzji chyba ją kupię ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo podoba mi się styl pisania Heather Graham i jej nieposkromiona wyobraźnia, którą przelewa na papier, dlatego z przyjemnością poznam powyższą książkę, gdyż jej fabuła mnie zaintrygowała.

  OdpowiedzUsuń
 10. Brzmi super, ja się piszę i pędzę do biblioteki :)

  OdpowiedzUsuń