my heaven of books

środa, 26 grudnia 2012

(6). Cynthia Hand - Nieziemska

  
 
Autor: Cynthia Hand
Tytuł: Nieziemska
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 400
Moja ocena: 8/10

Wzruszająca opowieść o przeznaczeniu, pierwszej miłości i dramatycznej walce między głosem obowiązku a głosem serca - tak nieziemska jak pierwszy pocałunek chłopaka ze snów.
Na początku jest chłopak, który stoi wśród drzew. Mniej więcej w moim wieku, już nie dziecko, ale jeszcze nie mężczyzna, ma może siedemnaście lat. Nie jestem pewna, skąd to wiem. Widzę tylko tył jego głowy, wilgotne ciemne włosy kręcą mu się na karku. Palące słońce wysysa soki ze wszystkiego, co żyje. Niebo na wschodzie ma dziwną pomarańczową barwę. Czuć gryzący zapach dymu. Przez chwilę przepełnia mnie tak przytłaczający żal, że aż trudno oddychać. Nie wiem dlaczego. Robię krok w stronę chłopaka i otwieram usta, żeby go zawołać, ale nie znam jego imienia. Ziemia chrzęści mi pod stopami. Usłyszał. Zaczyna się odwracać. Jeszcze chwila, a zobaczę jego twarz.
I wtedy wizja opuszcza mnie. Mrugam i już jej nie ma.
Dziewczyna-anioł rozdarta pomiędzy swoim pierwszym anielskim obowiązkiem a pierwszym ziemskim uczuciem

Clara Gardner niedawno się dowiedziała, że w jej żyłach płynie krew anioła. To znaczy nie tylko, że jest zdolniejsza, silniejsza i szybsza od innych, ale że ma cel, że po coś została zesłana na ziemię. 
 
 Tylko po co?
Na jawie i w snach zaczynają ją dręczyć wizje: płonący las i piękny chłopiec. Kiedy spotyka Christiana, nieznajomego ze swoich snów, wszystko zaczyna się układać – a równocześnie staje się niejasne. Bo jest jeszcze jeden chłopak, Tucker, który porusza mniej anielską stronę jej natury...
Clara usiłuje odkryć swoją drogę w świecie, którego nagle nie rozumie, ale zmierzy się z niewidzialnym niebezpieczeństwem i wyborami, jakich nie przeczuwała – pomiędzy prawdą a kłamstwem, miłością a obowiązkiem, dobrem a złem. Lecz kiedy wreszcie wybuchnie ogień z jej wizji, czy będzie gotowa zmierzyć się ze swoim przeznaczeniem?
„Moje miejsce jest obok ciebie, twoje obok mnie."
"Nieziemską" pochłonęłam wręcz w nieziemskim tempie. Uwielbiam książki z gatunku paranormal romance, a szczególnie te o aniołach, może dlatego, że wciąż stosunkowo w porównaniu z wampirami i wilkołakami mamy ich mało.
Cynthia Hand wykreowała wspaniały świat aniołów zwanych anielitami. Mamy anielitów czystej krwi, półanielitów oraz ćwierćanielitów. Takim właśnie jest nastolatka Clara Gardner, której matka pewnego dnia wyznaje prawdę o tym, kim ona jest. Okazuje się, że dziewczyna jest córką półanielitki i człowieka, co czyni ją i jej brata po części aniołami.
Mamy wielu wyrazistych i mniej wyrazistych bohaterów. Mamy Pana Idealnego Christiana, wkurzającego i sarkastycznego Tuckera, jego uroczą siostrę Wendy oraz Angelę, z którą to Clara najbardziej się zaprzyjaźnia. Razem wszyscy tworzą iście wybuchową mieszankę.
"Nieziemską" czytałam z prawdziwą przyjemnością i muszę przyznać, że dawno nie miałam w rękach tak świetnej książki gatunku paranormal romance. Autorka zakończyła pierwszą część w ten sposób, że ciężko nie sięgnąć po kolejną! Dlatego po przeczytaniu tej książki możemy czuć niedosyt, bo choć wiele rzeczy wyszło na jaw, to wciąż dużo pozostało w ukryciu. 

|CYNTHIA HAND: NIEZIEMSKA, ANIELSKA, BOUNDLESS, RADIANT|

8 komentarzy:

 1. mam od dawna ochotę na "Nieziemską", ale jeszcze nie miałam przyjemności jej przeczytania.

  zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmmm... muszę sprawdzić, czy nie znajdę jej w bibliotece. Skoro wydana została w 2011 to jest jakiś procent szans, że już tam będzie xD Zapowiada się interesująco ;p

  OdpowiedzUsuń
 3. nie czytałam, ale może się skuszę ;)

  zapraszam do mnie:
  mbmalie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. żaden tam talent :)

  nie czytałam ,ale bardzo bym chciała :D

  OdpowiedzUsuń
 5. napewno zakupię i przeczytam , świetna recenzja zadecydowanie zachęciła mnie do przeczytania ;]

  vaaanila.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna recenzja, skusilabym się gdyby nie to, że mam teraz pełno książek do przeczytania na zajęcia:(

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna recenzja może kupię :D

  OdpowiedzUsuń