my heaven of books

piątek, 4 października 2019

Vi Keeland - "Kusząca pomyłka"Autor: Vi Keeland
Tytuł: Kusząca pomyłka
Wydawnictwo: Kobiece
Liczba stron: 376
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Premiera: 18.09.2019r.

Vi Keeland to popularna amerykańska autorka, której książki co chwila gdzieś mi migały na czytelniczych stronach i social mediach. Do tej pory nie miałam okazji sięgnąć po żadną powieść tej pisarki, dlatego gdy w moje ręce wpadła "Kusząca pomyłka" - jej najnowsza wydana w Polsce książka byłam bardzo ciekawa tej historii. Vi Keeland jest uważana za pisarkę, która tworzy prawdziwych bohaterów i kreuje porywającą akcję, i autentyczne emocje. Jesteście ciekawi czy moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Keeland mogę zaliczyć do udanych? W takim razie zapraszam do zapoznania się z moją recenzją!

Główna bohaterka powieści "Kusząca pomyłka" Rachel. Kobieta ma dwadzieścia pięć lat i jest studentką muzykologii. Pewnego dnia wybrała się ona do pubu razem ze swoją najlepszą przyjaciółką Avą. Na miejscu Ava pokazuje jej mężczyznę, z którym ma romans i który jest żonaty. Rachel nie wahając się przystąpiła do ataku i postanowiła soczyście zwyzywać kochanka swojej przyjaciółki. Jednak doszło do fatalnej pomyłki i Rachel zwyzywała nie tego mężczyznę, którego powinna... Tym mężczyzną okazał się być Caine. Przez to przypadkowe zrządzenie losu ścieżki tych obojga krzyżują się... I jak się szybko okazuje, to nie koniec ich przygody.

Narracja w powieści "Kusząca pomyłka" toczy dwutorowo. Z jednej strony jest przedstawiony punkt widzenia Rachel, a z drugiej strony perspektywa Caine'a, która przedstawia jednak wydarzenia sprzed piętnastu lat. Dzięki temu akcja przebiega bardzo płynnie i dynamicznie, a przede wszystkim ciekawie. Czytelnik podczas czytania retrospekcji Caine zastanawia się, jak wydarzenia z jego przeszłości odnoszą się do teraźniejszości i do samej Rachel. Wzbudza to fascynację u czytelnika i chęć poznania zakończenia tej historii. Ponadto przedstawienie obu perspektyw pozwala na lepsze poznanie głównych bohaterów i pobudek, które nimi kierują.

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Vi Keeland mogę zaliczyć do udanych. "Kusząca pomyłka" to lekka książka do przeczytania na kilka wieczorów. Spodobał mi się pomysł na fabułę i sami bohaterowie, którym od początku kibicowała.
Polecam!
Moja ocena: 6/10


Za książkę serdecznie dziękuję księgarni Tania Książka! Powieść tą możecie znaleźć w kategorii nowości


Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

4 komentarze:

  1. Dużo dobrego słyszałam o tej książce, więc muszę zainteresować się nią bliżej. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Robisz piękne zdjęcia :) A książkę czytałam i miło ją wspominam, taka lektura na leniwy wieczór :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ksiazki tej autorki mnie nie kusza, moze przez to ze maja takie nieciekawe okladki.

    OdpowiedzUsuń