my heaven of books

środa, 12 czerwca 2019

Elizabeth O'Roark - "Pokusa Erin"

Autor: Elizabeth O'Roark
Tytuł: Pokusa Erin
Wydawnictwo: Kobiece
Liczba stron: 448
Gatunek: literatura obyczajowa, romans


Erin Doyle i Brendan Langstrom nigdy za sobą nie przepadali. Brendana interesują tylko przygody na jedną noc, natomiast Erin od zawsze gardzi takim zachowaniem. Pewnego dnia jednak okazuje się, że oboje będą musieli znosić swoje towarzystwo, ponieważ Brandon potrzebuje tymczasowego lokum. Narzeczony Erin, Rob, postanawia, że jego przyjaciel może zamieszkać z nimi. Erin nie jest zadowolona z tego faktu, ale musi go zaakceptować. 

Po wyjeździe Roba w podróż służbową, Erin zostaje sama z Brendanem w wielkim domu. Oboje będą musieli znosić swoje towarzystwo, oboje tak różni od siebie, oczekujący od życia odmiennych rzeczy. Erin tym samym zacznie rozumieć, że poprzez związek z Robem porzuciła swoje pasje i się zmieniła, natomiast Brendan będzie musiał spojrzeć prawdzie w oczy - nie potrafi on stworzyć żadnego związku. Tak zaczyna się dziwna przygoda pomiędzy tą dwójką...

"Pokusa Erin" jest drugim tomem serii, pierwszym jest "Przebudzenie Olivii". Można jednak bez problemu sięgnąć po drugą część, bez znajomości pierwszej. Ja właśnie tak zrobiłam. Nie miałam najmniejszych trudności w odnalezieniu się w fabule. Dopiero po przeczytaniu dowiedziałam się, że jest to kontynuacja. Rozbudziła ona moją ciekawość na tyle, że chętnie sięgnę także po "Przebudzenie Olivii".

"Pokusa Erin" to bardzo przyjemna książka z gatunku powieści obyczajowych i romansów. Przedstawiona przez Elizabeth O'Roark historia jest odrobinę przewidywalna, co jest dosyć typowe w tego rodzaju książkach, jednak nie umniejsza to samej opowieści. A ta jest bardzo ciekawa i wciągająca. Fabuła stworzona przez autorkę nie jest przesłodzona. Romans pomiędzy Brendanem a Erin jest miłym dodatkiem, natomiast to, co bardziej czytelnika ciekawi to ich losy w przeszłości oraz ich losy w przyszłości. Miłość pomiędzy tą dwójką jest bodźcem do zmian, których oboje skrycie pragną. Możliwość obserwowania jak Erin zmienia swoje życie, a Brendan razem z nią była naprawdę świetnym i pouczającym doświadczeniem.

Od samego początku losy Brendana i Erin bardzo mnie wciągnęły, byłam ciekawa co się wydarzy dalej pomiędzy tą dwójką. Oboje są bohaterami, którzy wzbudzają sympatię i którzy nie mieli łatwych przeżyć. I właśnie te trudne i ciężkie doświadczenia połączyły tą dwójkę. Oboje wydają się być bardzo różni od siebie, jednak to, co ich łączy to silny charakter. Erin po wyjeździe Roba musi podejmować trudne decyzje, kwestionować porządek rzeczy, który do tej pory znała. Chciałaby zmienić swoje życie. Brendan także jest "zawieszony" i niezdolny do stworzenia jakiegokolwiek związku. Oboje potrzebują zmiany, potrzebują siebie nawzajem. W pewien sposób inspirują oni czytelnika do zmiany swojego życia. Właśnie przez ten aspekt po prostu nie sposób nie polubić tych bohaterów!

"Pokusa Erin" to bardzo dobra książka z gatunku romans. Jedna z lepszych, które miałam okazję przeczytać. Pomimo przewidywalności, nie jest to aż tak cukierkowa i przesłodzona historia jak można by początkowo przypuszczać. Wręcz przeciwnie, Elizabeth O'Roark umiejętnie przeplata dramaty z dobrymi momentami w życiu bohaterów. Autorka tym samym funduje czytelnikowi prawdziwy rollercoaster pełen emocji. "Pokusa Erin" bawi i wzrusza, wciąga od początku aż do samego końca. Polecam serdecznie, to pozycja obowiązkowa dla fanów romansów i powieści obyczajowych!
Moja ocena: 7/10

Za książkę serdecznie dziękuję księgarni Tania Książka! Powieść tą możecie znaleźć w kategorii książki dla kobiet
Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

7 komentarzy: