my heaven of books

niedziela, 3 stycznia 2016

Zapowiedzi wydawnicze od Feeria Young: #styczeń

Hej!
Na dzisiaj przygotowałam dla Was zapowiedzi od wydawnictwa Feeria Young, które jak zapewne się zorientowaliście - swoimi propozycjami wydawniczymi trafia zdecydowanie w mój gust. W Wasz zapewne też. :D 

Na sam początek 13 stycznia ukaże się kontynuacja Programu, serii, którą po prostu pokochałam. TUTAJ moja recenzja pierwszego tomu, "Plagi samobójców". "Kuracja samobójców" to zdecydowanie powieść, której wręcz nie mogę się doczekać!

~ "KURACJA SAMOBÓJCÓW", Program 2 - Suzanne Young 
Sloane i James podjęli próbę ucieczki przed epidemią i programem, ale zagrożenie nie znikło. Bo program nie chce o nich zapomnieć…
Teraz, dołączywszy do grupy buntowników, muszą uważać na to, komu mogą zaufać, i znaleźć sposób na obalenie programu oraz powstrzymanie epidemii. A to jest bardzo trudne, gdy w pamięci mają tyle białych plam. Pomóc im może tylko kuracja – tajemnicza tabletka, która może przywrócić wspomnienia. Za bardzo wysoką cenę.
I istnieje tylko jedna dawka.
13 stycznia, czyli tego samego dnia co powyższa książka, ukażą się także dwie inne, równie interesujące historie. Tylko spójrzcie!

~ "ZŁE DZIEWCZYNY NIE UMIERAJĄ 1" - Katie Alender
Alexis ucieka w fotografowanie i trzyma się na uboczu, jak niejedna nastolatka. Nie każdy jest urodzoną cheerleaderką. Zresztą jak się żyje z takimi rodzicami, nie ma w tym nic dziwnego. Młodsza siostra Alexis, trzynastoletnia Kasey, też jest specyficzna, z tym swoim zbzikowaniem na punkcie starych lalek. W sumie życie Alexis, choć trochę wyobcowane, nie odbiega od normy. Tak się przynajmniej wydaje…

Nagle sprawy wymykają się spod kontroli. Staje się jasne, że złowróżbne sygnały to był dopiero przedsmak prawdziwej grozy. Kasey zaczyna się zachowywać jeszcze bardziej niepokojąco niż wcześniej: jej błękitne oczy skrzą czasem zielonym blaskiem, pamięć odmawia jej posłuszeństwa, a słowa… słowa, które wypowiada, są żywcem wyjęte z dawnych epok. Kasey z radosnej kolekcjonerki lalek zmienia się w uosobienie zła. Dziwne rzeczy dzieją się też w domu. Drzwi otwierają się i zamykają, pchane niewidzialną ręką, woda sama się gotuje, klimatyzacja, choć wyłączona, przepełnia całe wnętrze chłodem.

Początkowo Alexis bierze te sytuacje za urojenia, ale wkrótce zdaje sobie sprawę, że wszystko dzieje się naprawdę i tylko ona może podjąć walkę z czającym się zagrożeniem i ratować siostrę. Tylko czy zielonooka potworna dziewczynka to wciąż ta sama osoba co wcześniej?
~ "ARMADA" - Ernest Cline

Zack Lightman całe życie miał głowę w chmurach, marząc, by świat trochę bardziej przypominał filmy i gry komputerowe, które pożera. Niechby jakieś fantastyczne, przełomowe zdarzenie roztrzaskało wreszcie monotonię jego bezbarwnej egzystencji i porwało go na szlaki kosmicznej przygody.
W końcu co szkodzi sobie trochę pomarzyć. Ale Zack umie odróżnić rzeczywistość od fantazji. Wie, że tu, w realu, nadpobudliwi nastoletni gracze nie dostają misji zbawiania świata. Aż pewnego dnia widzi latający spodek. Więcej: ten statek kosmitów jest jakby żywcem wzięty z gry, której oddaje się co wieczór – popularnego symulatora lotów „Armada”.
Nie, nie zbzikował. A jego umiejętności – wraz z umiejętnościami milionów podobnych mu graczy na świecie – będą potrzebne, by uratować planetę. Nareszcie jest jego upragniona szansa! Tylko gdzieś w tyle głowy czai się dziwna wątpliwość – podsycana przez pamięć opowieści sci-fi, z którymi wyrastał – czy coś w tym scenariuszu nie wydaje się zanadto… znajome?
Radosne przetworzenie i inteligentna destrukcja konwencji science-fiction, rozpędzony i zaskakujący thriller, klasyczna opowieść o dojrzewaniu i historia inwazji kosmitów, o jakiej jeszcze nie czytałeś – wszystko w jednej powieści, której nie daje się odłożyć na bok.
 Na którą z tych książek czekacie najbardziej? Dajcie mi znać w komentarzach!

15 komentarzy:

 1. Każdą z tych książek chętnie bym przygarnęła. Nie ma bata! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekają na nas same intrygujące lektury :)
  Thievingbooks

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe tytuły z zachęcająca fabułą.

  Pozdrawiam:*

  http://klaudiaczytarecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Plagę Samobójców mam w planach. Jeśli książka mi się spodoba, z chęcią sięgnę po kontynuację.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Plaga samobójców" jest genialna, jeśli uwielbiasz dystopie równie mocno jak ja!

   Usuń
 5. Na zapowiedzi Feeri strzyżę już od dawna ząbki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba jak każdy mól książkowy! :D

   Usuń
 6. Zdecydowanie najbardziej wyczekuję Armady. Już się nie mogę doczekać, kiedy w końcu sięgnę po tę książkę :D Coś czuję, że mi się spodoba :)

  Pozdrawiam i życzę szczęśliwego Nowego Roku!
  http://mybooktown.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mogę doczekać się książki "Złe dziewczyny nie umierają" ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na pierwszą i drugą pozycję z pewnością się skuszę! :D

  OdpowiedzUsuń
 9. "Kuracja..." i "Złe dziewczyny" to moje styczniowe must have!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Druga pozycja bardzo mnie interesuje :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mnie właściwie nic szczególniej nie interesuje z tego zestawienia. ;)

  OdpowiedzUsuń